Сестри Стоеви изпуснаха титлата в Алмере

16-10-2016 16:08 | Любомир Тодоров

Българките Габриела и Стефани Стоеви изпуснаха титлата на двойки на турнира по бадминтон от сериите "Гран при" в Алмере, Холандия, който е с награден фонд 55 000 долара.

На финала вторите поставени сестри загубиха от №3 в схемата Гроня Съмървил и Сетяна Мапаса от Австралия с 21:17, 17:21, 16:21 след 61 минути игра.

Стоеви поеха инициативата от началото. Задължителната почивка дойде при резултат 11:9 точки в тяхна полза. Малко след това левичарката Мапаса плонжира в опит да спаси скъсено перо на Стефани и удари лошо коляното си, за което й бе нужна лекарска помощ. До края на гейма хасковлийките натрупаха аванс и го спечелиха лесно.

В следващата част австралийките дръпнаха в резултата като преднината им стигна до 6 точки. Българките, които са №17 в световната ранглиста, се завърнаха в играта и стигнаха до 16:17, но след техни грешки съперничките им изравниха резултата след 43 минути игра.

Решителният гейм на финала започна зле за Габриела и Стефани, които губеха с 1:5 след няколко непредизвикани грешки. Почивката дойде при 8:11. При 20:15 австралийките имаха вече пет мачпойнта. Те реализираха втория след смач на Гроня Съвървил в тялото на Габриела Стоева.