Тийм с лека победа във Виена

25-10-2016 23:53 | Tennis24.bg

Доминик Тийм се класира с лекота за втори кръг на турнира във Виена в зала от категория "АТР 500". Австриецът зарадва родните си фенове с бърз успех над сънародника си Джералд Мелцер с 6:0, 6:3 в първия кръг.

Това бе първи успех у дома за Тийм от четвъртфинала на надпреварата през 2013 г. Той изгуби едва 8 точки в първата част, която приключи за 20 минути. Във втората част Тийм направи четвъртия си пробив за 5:4 и до края не позволи на съперника си да си помисли за обрат.

Следващият съперник на Тийм ще е Виктор Троицки. Сърбинът обърна Кевин Андерсън с 4:6, 7:6(5), 7:5.

Шампионът в турнира от 2011 г. Жо Вилфред-Цонга също записа бърз успех и победи Бенямин Бекер с 6:3, 6:4.

Преди това Давид Ферер се класира напред след 5 гейма, след като Кайл Едмънд се оттегли поради контузия. Испанецът сервираше при 3:2, когато англичанинът се отказа и чака в следващия кръг Жоао Соуса, отстранил Пабло Куевас с 6:3, 3:0 и отказ на уругваеца.

Фелисиано Лопес пък отстрани седмия поставен Люка Пуй с 6:4, 2:6,7:5 и стигна до мач с Джон Иснър.

Юрген Мелцер поднесе изненада, като надделя над четвъртия в схемата Роберто Баутиста Агут с 6:3, 7:5. Австриецът в момента е 417-ти в света, след като претърпя операция на рамото. Това бе едва шестият му мач за сезона. Мелцер е шампион в надпреварата през 2009 и 2010 г.