Вавринка пак с трисетова победа

27-10-2016 22:41 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на тенис турнира в зала в Базел Стан Вавринка стигна четвъртфиналите след нова трисетова победа.

Швейцарецът се наложи със 7:6(4), 6:7(3), 6:4 квалификанта Доналд Йънг от Съединените щати след повече от два часа игра.

Вавринка можеше да си спести третата част. След като измъкна първия сет с тайбрек шампионът от US Open направи първия пробив в мача за 5:3. След това 31-годишният Стан сервираше за приключване на двубоя, но левичарят Йънг направи рибрейк, а после изравни частите.

В заключителния сет Вавринка започна с пробив, който този път съхрани до края. В последния гейм той изстреля два аса (общо 16 в срещата), за да стигне до два мачбола и реализира втория.

В друг двубой Хуан Мартин дел Потро попари амбициите на №5 в схемата Давид Гофен за участие във финалите на АТР в Лондон, след като го победи със 7:5, 6:3 след час и половина игра.

На четвъртфиналите аржентинецът се изправя срещу Кей Нишикори в интригуващ двубой.