Мъри продължава по план

28-10-2016 07:36 | Любомир Тодоров

Водачът в схемата на турнира във Виена в зала Анди Мъри е вече на четвъртфиналите.

Борещият се да измести Новак Джокович от върха на ранглистата на АТР шотландец се наложи над Жил Симон след обрат с 4:6, 6:2, 6:2 след два часа и 41 минути игра.

Мъри започна лошо мача и французинът го проби на два пъти и губеше с 2:5. Олимпийският шампион върна единия брейк, но загуби сета. След това Анди вдигна нивото и успя да наложи волята си. Той взе втората част след два пробива, а в третия след 2:2 спечели оставащите четири гейма.

"Беше много дълъг мач, но аз го очаквах, защото това е начина да спечелиш срещу Жил. Играеш дълги точки, чувстваш, че колкото и силно да удариш топката, тя се връща още по-бързо. Трябваше да бъда вариативен, използвах сечени топки и къси и намерих баланса, за да го извадя от ритъм", обясни Мъри след срещата.

Следващият съперник на световния номер две е американецът Джон Иснър. Анди води с 6-0 победи срещу гиганта.

В последния мач от вечерната сесия петият поставен Давид Ферер от Испания се наложи над португалеца Жоао Соуса от Португалия с 6:2, 7:6(4). Ферер очаква на четвъртфинал Виктор Троицки.