Шампионката срещу водачката на полуфинал в Сингапур

28-10-2016 16:12 | Любомир Тодоров

Шампионката Агниешка Радванска продължава защитата на трофея от финалите на WTA в Сингапур, които са с награден фонд 7 милиона долара.

Полякинята зае последното свободно място на полуфинал, след като победи в пряк двубой Каролина Плишкова от Чехия със 7:5, 6:3 за час и 18 минути игра. Радванска ще се изправи в събота срещу световната номер едно Ангелик Кербер. В другия полуфинал играят Светлана Кузнецова и Доминика Цибулкова.

Плишкова първа направи пробив за 3:2, но Ага го върна при 4:4, а в последния гейм на сета поведе с 40:0 при сервис на съперничката и затвори частта при втората си възможност. В следващия сет двете тенисистки си размениха общо четири пробива до 3:3. Радванска направи трети брейк за 5:3, след което приключи двубоя.

За полякинята това беше седма победа от седем мача срещу чехкинята като не е дала и сет на опонентката си.

Агниешка завърши с 15 печеливши удари и 8 непредизвикани грешки. Каролина направи 27 уинъра, но и 29 грешки.