Кузманов загуби финала в Анталия

30-10-2016 11:36 | Tennis24.bg

Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби финала на единично на тенис турнира на твърди кортове в Анталия, Турция, който е с награден фонд 10 000 долара.

Българинът бе поставен под номер 1 в схемата и отстъпи пред втория - Талон Грийкспор от Холандия, с 4:6, 4:6 за час и 38 минути. Грийкспор е на 20 години и е на 384-о място в класацията на АТР. Това бе втора среща между двамата, като първия път, пак в Турция, победител с 2:0 сета бе Кузманов.

Българинът направи 3 аса в мача, срещу 4 на съперника си. Холандецът спечели 3 от 8-те си шансове за пробив, докато Мико го направи само веднъж. Първият пробив за Грийкспор дойде при 4:4 в първия сет. Двамата си размениха по един брейк в началото на втория сет, но холандецът успя да направи това още веднъж – за 3:2 и след това да спечели мача.

С класирането за финал Мико си осигури 10 точки за световната ранглиста, където е №378 тази седмица.