Джокович стигна до мач с Димитров

02-11-2016 19:25 | Любомир Тодоров

Трикратният шампион от турнира в зала в Париж от категория "Мастърс 1000" Новак Джокович започна успешно защитата на трофея. В третия кръг световният номер едно ще излезе срещу Григор Димитров.

Ноле се наложи над 33-годишния левичар от Люксембург Жил Мюлер с 6:3, 6:4 за час и 20 минути игра.

В първата част Джокович постепенно намери своя ритъм и стигна до пробив за 4:2. В осмия гейм 29-годишният белградчанин стигна до два сетбола, но не успя. Веднага след това при свой сервис Ноле затвори частта.

Във втората Мюлер стигна до първата си точка за пробив в четвъртия гейм, но се стегна прекалено и изкара топката в аут, а после съперникът взе подаването си за 2:2. Сърбинът дочака своя миг и направи брейк за 5:4, след което сервираше за победата. Джокович поведе с 40:15 и приключи срещата с третия си ас.

Ноле вкара 58 процента първи сервис, но спечели цели 91 процента от точките при разиграването след него.

Григор има само една победа от шест мача срещу Новак. Двубоят им в зала "Берси" ще бъде в четвъртък.