Цонга спаси два мачбола и отстрани Нишикори

04-11-2016 00:44 | Tennis24.bg

Любимецът на френската публика Жо-Вилфред Цонга се класира драматично за четвъртфиналите на турнира „Мастърс 1000“ в Париж. 11-ият в схемата обърна Кей Нишикори от 0:6 и спечели с 0:6, 6:3, 7:6 (3).

Французинът спаси два мачбола и показа по-здрави нерви и борбен дух, за да продължи напред.
Следващото препятствие пред Цонга ще канадецът Милош Раонич, който по-рано победи 16-ия в схемата Пабло Куевас с 4:6. 6:1, 6:2.

Японецът започна страховито мача с Цонга, като му трябваха само 22 минути, за да вземе първия сет на нула. Това бе първата загуба на сет на нула от турнир от серията Мастърс от миналата година, когато загуби една част без спечелен гейм от Рафаел Надал в Шанхай.

Цонга обаче като че ли се събуди след това и отвърна на удара със силен втори сет. В решителната трета част японецът направи пробив при 4:3. Нишикори стигна до два мачпойнта при свой сервис.

Французинът обаче бе крайно мобилизиран и записа серия от 4 точки, за да се измъкне от напечената ситуация. Срещата приключи за точно два часа.