Тони Надал: Целта на Рафа е титла от Големия шлем
Треньорът на Рафаел Надал, който е и негов чичо, Тони Надал официално бе обявен за турнирен директор на състезанието от календара на WTA в Майорка. По този повод той участва в пресконференция в испанския град, но покрай въпросите за новата си работа, той отново бе принуден да отговаря и на такива, за своя възпитаник.
„Ще направя всичко най-добро за състезанието. Майорка е моят дом. Колкото до Рафа – контузията му дойде в най-лошия момент. Това повлия и на ранкинга му и вече е девети. Травмата му беше лош късмет. Не игра дълго време, това му попречи. Но започва нов сезон и трябва да печели стратегически точки. Целта пред него е титла от Големия шлем“, каза Тони Надал.
Той не пропусна да коментира и успеха на Анди Мъри: „Анди изигра невероятен сезон, особено в края на годината. Напрежението върху Новак пък стана още по-голямо. И двамата играха страхотно. Надявам се скоро и ние ще се присъединим към тях“, завърши треньорът. Той допълни, че е много вероятно Рафа да играе и на двойки в испанското първенство, което ще се проведе в неговата Академия от 12 до 18 декември. Участие в него вече потвърдиха Пабло Карено Буста и Роберто Баутиста Агут.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Турнир: Argentina OpenКатегория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: ABN AMRO RotterdamКатегория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд:
Official Website | Livescore
Турнир: Open OccitanieКатегория: Друг
Място на провеждане: Монпелие, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд:
Official Website | Livescore

.jpg)














