Обявиха Мъри за №1 в историята

10-12-2016 15:45 | Станко Димов

Световният №1 Анди Мъри получи поредно признание. Шотландецът беше избран за най-велик спортист на Великобритания за всички времена в анкета, организирана от Telegraph.

Трикратният победител в турнири от Големия шлем изпревари в допитването шампиона от Тур дьо Франс – Крис Фруум, златния олимпийски медалист Бен Ейсли и голфъра Рори Макилрой.

2016-а беше изключително успешна за Мъри, който успя за втори път в кариерата си да спечели Уимбълдън, след което добави нов златен олимпийски медал на единично и стана първият представител на Великобритания, който оглавява ранглистата след въвеждането на компютърната класация през 1973-а.

Наградата за най-велик спортист в историята на Великобритания беше връчена на майката на тенисиста Джуди Мъри, тъй като Анди в момента е в Маями, където се подготвя интензивно за старта на новия сезон.

Мъри също така е сред номинираните от „Би Би Си” за Спортист на годината, като може да стане първият в историята, печелейки приза за трети път.