Пиронкова започна с победа в Доха

11-02-2017 12:56 | Tennis24.bg

Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна успешно участието си в квалификациите на тенис турнира в катарската столица Доха, който е от категория "Премиер".

Пловдивчанката, която е №8 в схемата и 66-а в ранглистата на WTA, се наложи с 6:3, 6:3 над Ваня Кинг от Съединените щати след един час и 18 минути игра.

В първия сет Пиронкова проби за 5:2 и сервираше за спечелването на частта, но съперничката й направи рибрейк. Веднага след това 29-годишната Цвети стигна на четири пъти до сетболи и реализира последния.

В следващата част Кинг започна с пробив, но българката го върна при 3:3. От този момент до края на мача Пиронкова не загуби повече гейм.

Във втория кръг на пресявките Цветана ще се изправи срещу рускинята Елена Родина. Двете са си разменили по един успех. Първата ни ракета спечели през 2008 година в Рим, а 87-ата в ранглистата Родина я победи миналата година в Ню Хейвън.