Александър Донски е шампионът в зала (галерия)
Тръгналият от квалификациите Александър Донски спечели за първи път титлата от държавното първенство по тенис в зала за мъже, което завърши днес в зала "София".
На финала роденият в САЩ и израстнал в Канада 18-годишен състезател победи водача в схемата и трикратен шампион на закрито Тихомир Грозданов с 6:4, 5:7, 7:6(5). Призьорите бяха наградени от генералния секретар на БФТ Катерина Генова и супервазйзърът на турнира Веселина Донева.
След разменени пробиви Донски направи нов брейк за 5:4, след което сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и затвори частта, след като ретурът на Грозданов спря в мрежата.
Опитният 29-годишен варненец изравни сетовете, след като проби в заключителния гейм на втората част за 7:5.
Грозданов проби за 3:1 в решителната част и после затвърди. Шампионът до 18 години върна брейка за 3:4 след слаб сервис гейм на съперника. Стигна се до тайбрек. В него нещата вървяха точка за точка. Донски получи мачбол при 6:5 точки и го реализира след бекхенд в аут на опонента.
ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ - ТУК
ПЪЛЕН ЗАПИС ОТ ФИНАЛА
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
![Тенис резултати и статистика](/banners/flashscore.png)
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $3,035,960
Official Website | Livescore
![](https://tennis24.bg/../pictures/pic_big/old_tennis/125o0Ufb5d4f2f9e53fab34ef42307d519787c.jpg)
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд: €2,563,150
Official Website | Livescore