Лазов отстъпи в спора за титлата

26-02-2017 12:24 | Любомир Тодоров

Александър Лазов не успя да спечели деветата си титла на единично в кариерата и втора за сезона.

На финала на турнира в Анталия, Турция, четвъртият поставен българин отстъпи на представителя на домакините №8 Алтуг Челикбилек с 6:4, 6:7(5)у 4:6 след два часа и 25 минути игра.

Левичарят Лазов взе първия сет с ранен пробив, а във втория беше на две точки от победата при 5:5 точки в тайбрека.

В решителния трети сет пазарджиклията губеше с ранен пробив. В петия гейм той отрази 3 точки за нов брейк и спечели подаването си, а веднага след това върна пробива за 3:3. Двамата си размениха по още един брейк. За съжаление Челикбилек проби за 5:4 и в следващия гейм реализира първия си мачбол.

Следващата седмица Лазов отново ще играе в Анталия. В квалификациите там Адриан Андреев загуби в първия кръг от №11 Андрю Рипли (Швейцария) с 6:7(5), 1:6.