Анди Мъри не се бави в Дубай

01-03-2017 18:23 | Любомир Тодоров

Световният номер едно Анди Мъри убедително се класира за четвъртфиналите на тенис турнира на хард в Дубай, ОАЕ, който е от категория АТР 500.

Двукратният олимпийски шампион от Великобритания се наложи с 6:2, 6:0 над 97-ия в ранглистата Гийермо Гарсия-Лопес от Испания, като спечели последните осем гейма в двубоя, продължил 72 минути.

Мъри трябваше да спасява точка за пробив още в откриващия гейм. Шотландецът направи брейк за 3:1 и от този момент доминираше в частта. Водачът в схемата стигна на три пъти до сетбол при сервис на Гарсия-Лопес и при последната възможност успя.

Анди продължи да налага волята си и проби лесно за 2:0. Серията продължи и шотландецът направи нов брейк за 4:0. В шестия гейм шотландецът приключи всичко при втория си мачбол. Мъри завърши с 20 уинъра (5 аса).

Следващият съперник на победителя е Филип Колшрайбер. Германецът отстрани Даниил Медведев от Русия с 6:4, 6:4.

Британецът води с 4-1 победи срещу Колшрайбер.

Изненада поднесе игралият два пъти на АТР турнира в София Робин Хаасе. Холандецът отстрани петия в схемата Томаш Бердих от Чехия след обрат с 3:6, 6:3, 6:4.