Кей Нишикори първи на четвъртфинал

15-03-2017 22:06 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен Кей Нишикори стана първият тенисист, който си осигури участие на четвъртфиналите на "Мастърс 1000" турнира в Индиън Уелс, щата Калифорния.

Японецът победи американския левичар Доналд Йънг с 6:2, 6:4 след час и 18 минути игра.

Нишикори проби още в откриващия гейм и постигна още един брейк за 5:2, след което затвори сета със сервис гейм на нула.

В следващата част Йънг дръпна с 4:1, но след това азиатецът вдигна нивото на играта си и спечели оставащите пет гейма, за да приключи мача.

Следващият съперник на Кей Нишикори се определя в двубоя между победилия Григор Димитров Джак Сок от Съединените щати и тунизиеца Малек Джазири.

В друг двубой Пабло Кареньо-Буста от Испания отстрани Душан Лайович от Сърбия с 6:4, 7:6(4).