Нишикори с трисетов успех

26-03-2017 21:07 | Любомир Тодоров

Вторият поставен Кей Нишикори загуби сет, но се класира за осминафиналите на турнира от "Мастърс 1000" в Маями.

Финалистът от 2016 година победи №25 Фернандо Вердаско от Испания със 7:6(2), 6:7(5), 6:1 след два часа и 45 минути игра.

Нишикори започна отлично мача, проби за 2:0 и поведе с 4:1. След това настъпи спад в играта на азиатеца и Вердаско спечели 4 поредни гейма. При 5:4 левичарят от Мадрид сервираше за сета, но Кей успя да пробие. В тайбрека японецът беше на ниво и спечели лесно със 7:2 точки.

Азиатецът проби за 2:1 и това изкара от равновесие Вердаско. В шестия гейм Кей губеше с 0:40 при свое подаване, но си спечели гейма за 4:2. Испанецът имаше три брейк пойнта, но не поредни, и в осмата игра, но Нишикори отново оцеля. Веднага след това японецът стигна до мачбол, но Нандо го спаси с отличен сервис. При 5:4 Кей подаваше за мача, но беше пробит при третата възможност (общо девета за сета). Във втория за мача тайбрек Нишикори водеш с 5:3 точки, но загуби сета.

В заключителната част след 1:1 японецът спечели 5 поредни гейма, а с това и срещата.

Следващият му съперник е отново левичар. Това е аржентинецът Федерико Делбонис, който отстрани Ян-Ленард Щруф от Германия със 7:6(5), 6:1.