Федерер не даде шанс и на Дел Потро

28-03-2017 07:18 | Любомир Тодоров

Роджър Федерер продължава да впечатлява през 2017 година. Четвъртият поставен швейцарец победи Хуан Мартин дел Потро с 6:3, 6:4 и се класира за осминафиналите на "Мастърс 1000" турнира в Маями, щата Флорида.

Двукратният шампион в състезанието успя да пробие за 5:3 в първата част. В следващия гейм Федерер трябваше да отрази цели 4 брейк пойнта, преди да стигне до сетбол, който веднага реализира.

В следващия сет Роджър взе подаването на аржентинеца за 3:2, а в заключителния гейм не трепна и го спечели на нула.

Така 35-годишният тенисист от Базел има вече 15 победи за сезона при само една загуба. Маестрото вече води срещу Дел Потро с 16-5 успеха.

"Имам чувството, че контролирах събитията на корта и да създам повече възможности от него. Бях по-агресивният от двамата и този начин на игра ми допада", призна Федерер на корта след срещата.

Следващият му съперник тази нощ ще бъде №14 Роберто Баутиста Агут. Испанецът направи обрат срещу Сам Куери от Съединените щати с 3:6, 6:2, 6:3. Роджър не е загубил сет в петте си мача срещу шампиона от София Оупън 2016.