Шампионката от 2009 отпадна рано в Щутгарт

27-04-2017 17:18 | Tennis24.bg

Шампионката от 2009 година Светлана Кузнецова отпадна от турнира на червени кортове в Щутгарт с награден фонд 710 900 долара. В среща от втория кръг поставената под номер 8 рускиня загуби с 4:6, 3:6 от миналогодишната финалистка Лаура Зигемунд.

Германката, която заема 49-то място в световната ранглиста, спечели двубоя от третия си мачбол при двойна грешка за рускинята. Това е общо шестата победа за Зигемунд в мач срещу тенисистка от топ 10.

На четвъртфиналите участващата с "уайлд кард" германка ще играе срещу победителката от двубоя между поставената под номер 2 Каролина Плишкова (Чехия) и Коко Вандевеге (САЩ).

В друга среща от турнира Карла Суарес Наваро (Испания) победи с 6:2, 6:4 Елена Веснина, номер 14 в световната ранглиста. Испанската тенисистка, победила рускинята за 85 минути, преминава втория кръг в Щутгарт за четвърта поредна година.

На четвъртфиналите Суарес Наваро ще играе срещу защитаващата титлата си от последните два сезона Ангелик Кербер или Кристина Младенович.