Халеп с втори пореден трофей в Мадрид (снимки)

13-05-2017 23:04 | Любомир Тодоров

Симона Халеп дублира титлата си на турнира в Мадрид от категория "Премиер задължителен".

Третата поставена румънка се наложи на финала на корт "Маноло Сантана" над №14 Кристина Младенович от Франция със 7:5, 6:7(5), 6:2 след два часа и 44 минути игра. Тя заслужи втори трофей в "Каха Махика", след като спечели и тайбрек турнира в навечерието на състезанието, където при мъжете победи Григор Димитров.

ГАЛЕРИЯ ОТ НАГРАЖДАВАНЕТО - ТУК!

Мачът започна с пробив за Младенович в гейм със 17 точки. Халеп се съвзе и върна брейка за 2:3. Кики отново излезе напред с пробив за 4:3, който затвърди. При 5:4 французойката сервираше за сета, но съперничката й проби, а след това 25-годишната Симона взе и следващите два гейма, за да затвори частта.

Вторият сет се реши с тайбрек, в който Младенович поведе с 6:4 точки и реализира втората си възможност, за да изравни частите.

В решителния сет Халеп удари с брейк за 2:1. Тенисистката от Констанца продължи да доминира и направи втори прови за 5:2, след което сервираше за титлата. Румънката затвори с гейм на нула.

За Симона това е 15-а титла в кариерата. Тя взема 1000 точки за световната ранглиста, което ще й позволи да се изкачи до №4, както и чек за 1,043 милиона евро от наградния фонд.