Анди Мъри пак загуби сет, но продължава

01-06-2017 18:57 | Любомир Тодоров

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Париж

Водачът в схемата Анди Мъри изигра нервен мач на приливи и отливи, но успя да спечели и  да се класира за третия кръг на "Ролан Гарос".

На корт "Сюзан Ланглен" финалистът от миналата година отстрани Мартин Клижан от Словакия с 6:7(3), 6:2, 6:2, 7:6(3) след 3 часа и 35 минути здрава битка. Анди загуби сет и на старта срещу Андрей Кузнецов.

В първата част левичарят направи ранен пробив, но шотландецът го върна при 5:5. В последвалия тайбрек Клижан взе инициативата и спечели сета.

В следващите две части доминираше Мъри. Той влезе в серия от 6 поредни гейма от 2:2 във втория сет до 2:1 в третия.

Истинска драма настъпи в четвъртата част. Словакът проби за 2:0 и при 5:3 сервираше за изравняване на общия резултат. Но двукратният олимпийски шампион не се отказа и върна брейка в последния възможен момент и след това, макар и трудно изравни при 5:5. След това Клижан отрази два скрити мачбола и вкара сета в нов тайбрек.

В него смяната на полетата дойде при 4:2 точки за Мъри. При 6:2 Анди имаше четири поредни мачбола. При втория световният номер едно показа невероятен рефлекс на мрежата и двубоят приключи.

В следващия кръг Мъри се изправя срещу Хуан Мартин дел Потро в повторение на олимпийския финал от Рио де Жанейро.

"Ще бъде много труден двубой. Хуан Мартин играе по-добре, отколкото е неговото място в ранглистата. Той се завърна след контузии и имаше много тежки мачове през тази година, играейки срещу тенисисти от Топ 10 в първите кръгове. Сигурен съм, че ще има страхотна атмосфера на нашия мач", коментира Анди в интервюто си на корта.