Чилич във втората седмица в Париж без загубен сет

03-06-2017 14:32 | Станко Димов

Поставеният под №7 в основната схема Марин Чилич е сред най-впечатляващите с изявите си тенисисти от началото на „Ролан Гарос”. Хърватинът се класира за осминафиналите в турнира без да загуби сет, като по-рано днес надви с 6:1, 6:3, 6:3 Фелисиано Лопес.

Двубоят продължи час и 47 минути, в които Чилич се отличи с 31 печеливши удара при 23 непредизвикани грешки. От своя страна левичарят от Испания направи едва 10 уинъра при близо 3 пъти повече грешки - 29.

Любопитен е фактът, че от началото на „Ролан Гарос” Чилич е загубил общо 23 гейма в 3 мача. Нещо повече – до момента хърватинът не е загубил повече от 3 гейма в сет!

В спор за участие на четвъртфиналите в Париж Чилич ще срещне непоставен тенисист - победителя от двубоя Кайл Едмънд (Великобритания) – Кевин Андерсън (РЮА).

При нова победа за първи път в кариерата си Чилич ще намери място в Топ 8 на „Ролан Гарос”. Освен това той ще натрупа солиден брой точки, тъй като миналата година отпадна на старта във френската столица.