Младенович детронира шампионката Мугуруса

04-06-2017 18:44 | Любомир Тодоров

Кристина Младенович хвърли в еуфория сънародниците си, след като за първи път в кариерата си стигна до четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

Поставената под №13 французойка детронира шампионката в Париж от 2016 година и четвърта в схемата Гарбине Мугуруса с 6:1, 3:6, 6:3 в двучасов двубой на корт "Сюзан Ланглен". Така домакините ще имат две тенисистки сред най-добрите осем за първи път след повече от 20 години.

В мач на приливи и отливи с общо над 60 непредизвикани грешки Младенович имаше предимство в решителния сет. Тя проби в откриващия гейм и докрая не позволи на испанката да я настигне. В последния гейм 24-годишната Кики поведе с 40:15 и ликува при първия мачбол, след топка в мрежата на Мугуруса.

Французойката завърши с 23 печеливши удари срещу 29 непредизвикани грешки, от тях 16 бяха двойни. Гарбине записа 24 уинъра при 33 грешки.

Преди това Йелена Остапенко стана първата тенисистка от Латвия на четвъртфинал на "Ролан Гарос" и първата тийнейджърка в тази фаза след Анастасия Павлюченкова през 2011-а. Остапенко отстрани миналогодишната полуфиналистка Саманта Стосър от Австралия с 2:6, 6:2, 6:4.

Следващата съперничка на Йелена е Каролине Вожняцки. Бившата водачка в световната ранглиста победи Светлана Кузнецова с 6:1, 4:6, 6:2.