Надал продължава след 10 гейма

07-06-2017 13:18 | Любомир Тодоров

Деветкратният шампион от Откритото първенство на Франция по тенис Рафаел Надал се класира на полуфинал след само 10 изиграни гейма.

Четвъртият поставен испански левичар се наложи над 20-ия в схемата в Париж свой сънародник Пабло Кареньо Буста с 6:2, 2:0 и отказване на съперника след 50 минути игра.

Така Рафа записа стотната си победа на клей във формат 3 от 5 сета при само две загуби. Той стигна до последните четири със само 22 загубени гейма, което е абсолютен рекорд за тенисиста от Манакор.

В първия сет отстранилият Димитров и Раонич Кареньо Буста не успя нито веднъж да спечели подаването си. Той взе два гейма от пробиви. При 2:5 тенисистът от Хихон сервираше за оставане в частта, но направи две поредни двойни грешки и загуби.

Преди началото на следващия сет Кареньо Буста поиска физиотерапевт заради проблем с коремен мускул. След завръщането на корта Пабло не се чувстваше комфортно, почти не можеше да сервира и след втория гейм се отказа и стисна ръката на Рафа, който го аплодира.

На полуфинал Надал очаква победителя от блокбъстъра между шампиона Новак Джокович и Доминик Тийм.