Найденова се размина с основната схема в Бирмингам

18-06-2017 17:44 | Tennis24.bg

Александрина Найденова отпадна във втория кръг на квалификациите на турнира на трева в Бирмингам. Българката загуби с 4:6, 4:6 от поставената под №1 в пресявките от Маркета Вондроусова от (Чехия) за 98 минути.

Първата част бе решена от един пробив в полза за чехкинята при резултат 2:2 гейма. Във втората част двете тенисистки си размениха по един ранен пробив. Найденова изпусна своя шанс при 4:3 в своя полза, когато изпусна 6 точки за пробив в сервиса на Вондроусова.

Следващият гейм мина през 6 равенства в резултата и завърши с пробив полза на чехкинята. Вондроусова затвори мача на свои сервис с 6:4 във втората част.

За достигането си до тази фаза пловдивчанката си осигури 13 точки за световната ранглиста, където е №296 през тази седмица.