Национал на Италия идва за нова титла в Албена



12-07-2017 10:50 | Любомир Тодоров

Роденият в България италиански национал Нягол Стоянов потвърди днес участието си в 19-ото издание на Международния фестивал по тенис на маса в кк „Албена“, който е с награден фонд 10 000 лева. Той спечели турнира през 2014 година.

Традиционният открит турнир за мъже и жени ще се проведе от 26 до 30 юли в в зала „Албена“ в черноморския курорт. Преди това, от 22 до 25 юли, ще се състои десетият Международен фестивал за деца, кадети и юноши.

Стоянов, който е на 30 години, в момента е №150 в световната ранглиста и е втора ракета на Италия. През 2014-а Нягол записа гръмка победа над европейския шампион Димитри Овчаров на Откритото първенство на Белгия. Той е син на многократния шампион на България Иван Стоянов.

Любопитен факт е, че баща и син са заявени в Оупън турнира и могат да се срещнат в състезанието. Освен в тази категория Стоянов – старши ще играе и при ветераните над 60 години.

Тенисисти от 13 държави са заявили участие във фестивала. Всички най-добри български състезатели ще играят в Албена, начело с държавните първенци Теодор Александров и Елица Замфирова. Румъния изпраща „Б“ националните си отбори за мъже и жени.

 

Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!




Коментари
Тенис резултати и статистика
Турнир: Argentina Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Буенос Айрес
Настилка: Клей
Награден фонд: $688,985

Official Website | Livescore
Турнир: Delray Beach Open
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Делрей Бийч, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $710,735

Official Website | Livescore
Турнир: Open 13 Provence
Категория: ATP 250
Място на провеждане: Марсилия, Франция
Настилка: Зала
Награден фонд: €767,545

Official Website | Livescore
Други новини