Шиникова взе само 3 гейма в Букурещ

18-07-2017 18:46 | Любомир Тодоров

Националката Изабелла Шиникова отпадна в първия кръг на тенис турнира на клей в Букурещ, който е от категория "Интернешънъл" в календара на WTA.

Българката допусна тежка загуба от участващата с "уайлд кард" румънка Елена-Габриела Русе след 2:6, 1:6 за 56 минути игра.

Мачът започна със сервис гейм за 25-годишната софиянка, но тя загуби следващите 5. По-късно Русе затвори сета след само 28 минути игра.

19-годишната румънка започна следващата част с пробив. Интригата се загуби, когато в третия гейм от 40:15 Шиникова допусна нов брейк. Веднага след това Русе поведе с 4:0. Изабелла взе подаването си, но загуби следващите два гейма, а с това и двубоя.

Шиникова напуска Румъния с една точка за световната ранглиста, където е №289 през тази седмица.

Не преди 20:30 часа наше време днес на централния корт в Букурещ трябва да излезнат преминалите през квалификациите Сесил Каратанчева и представителката на домакините Александра Дюлгеру.