Хачанов отрази два мачбола и отстрани Гулбис в Швеция

20-07-2017 18:29 | Станко Димов

Един от обещаващите млади руски тенисисти Карен Хачанов се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове SkiStar Swedish Open в Бостад.

Това стана факт, след като Хачанов осъществи обрат в двубоя си срещу Ърнест Гулбис и го победи с 4:6, 7:6 (5), 6:3 след два часа и 38 минути игра. За Хачанов това беше 11-и успех на клей от началото на сезона и общо 19-и за годината. В края на втория сет руснакът отрази два мачбола, това се случи при 4:5 и 5:6 гейма.

Успехът класира Хачанов на четвъртфинал (или по-добро представяне) за четвърти път от началото на сезона. Преди няколко седмици той достигна до полуфиналите в Хале, където беше спрян от бъдещия шампион Роджър Федерер.

Бившият №10 в света Гулбис приключи срещата с 16 аса на сметката си. Той загуби едва 9 точки при вкаран първи сервис.

Място в следващата фаза си гарантираха също защитаващият титлата си Алберт Рамос-Виньолас и двукратният финалист Фернандо Вердаско.

Хачанов пък вече научи името на следващия си опонент. Това ще бъде украинецът Александър Долгополов, който пречупи с 6:4, 6:4 Орасио Себайос за 89 минути игра.