Григор Димитров ще играе и на двойки във Вашингтон
Григор Димитров е заявил участие и в схемата на двойки на турнира на твърди кортове във Вашингтон, който започва от понеделник.
Най-добрият български тенисист ще си партнира с французина Люка Пуй, а техни първи съперници ще бъдат Жан-Жулиен Рохер (Холандия) / Хориа Текау (Румъния).
При победа Димитров и Пуй ще се класират за четвъртфиналите, където най-вероятно ще се изправят срещу вторите в схемата Лукаш Кубот (Полша) / Марсело Мело (Бразилия).
Припомняме, че в схемата на единично Григор Димитров е поставен под №4 и ще започне директно от втория кръг, където го очаква Кайл Едмънд (Великобритания) или Хьон Чун (Южна Корея).
Турнирът във Вашингтон е от категория АТР 500 и е с общ награден фонд малко над 2 млн. долара. Миналата година шампион стана Гаел Монфис.
ОСНОВНА СХЕМА НА ЕДИНИЧНО
ОСНОВНА СХЕМА НА ДВОЙКИ
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Далас, Тексас, САЩ
Настилка: Твърда
Награден фонд: $3,035,960
Official Website | Livescore
Категория: ATP 500
Място на провеждане: Ротердам; Категория: ATP 500
Настилка: Зала
Награден фонд: €2,563,150
Official Website | Livescore