Свитолина разгроми шампионката Халеп

13-08-2017 09:15 | Любомир Тодоров

Елина Свитолина е втората финалистка на турнира от категория "Премиер 5" в Торонто и ще спори за титлата с Каролине Вожняцки. Мачът е от 20:30 часа българско време.

Украинката беше безапелационна срещу шампионката от 2016 година Симона Халеп и я победи с 6:1, 6:1 за 56 минути. По този начин Свитолина взе един вид реванш за загубата си от румънката на четвъртфиналите на "Ролан Гарос".

И двете тенисистки трябваше да изиграят по два мача за ден, заради дъжда в Канада. Свитолина отстрани Гарбине Мугуруса с 4:6, 6:4, 6:3, а Халеп се справи с Каролин Гарсия с 6:4, 6:2.

В полуфинала Елина показа отлични сервиси и мощни форхенди, срещу които Симона нямаше отговори.

"Беше труден мач от психологическа гледна точка, защото за втори път играех на същия корт този ден. Тя връщаше почти всичко, аз се опитах да бъда пределно концентрирана и да се боря за всяка точка", заяви Свитолина.

Украинката води с 2-0 победи срещу датчанката Вожняцки. За последно те играха през февруари на твърди кортове на турнира в Дубай, когато Елина се наложи с 6:4, 6:2 по пътя към титлата.