Тийм потегли успешно, Цонга отпадна в Синсинати

16-08-2017 08:52 | Николай Драганов

Световният №8 Доминик Тийм започна успешно участието си на "Мастърс" турнира в Синсинати. Австриецът вече е в трети кръг след победа с 6:3, 6:2 над Фабио Фонини. Италинецът отстрани в първи кръг един от младите таланти Данийл Медведев, но нямаше шансове срещу третия поставен.

Тийм очаква победителя от мача между Адриан Манарино, спрял рано полуфиналистът от Монреал Робин Хаасе или Сам Куери, който се наложи над своя сънародник Стефан Козлов.

По-трудна победа на старта в същата четвъртина записа Давид Ферер. Испанският ветеран и финалист в турнира от 2014 година се наложи с 6:1, 5:7, 6:3 за 2 часа и 22 минути игра над Стив Джонсън (САЩ).

35-годишният Ферер, който по-рано през сезона успя да спечели титлата в Бостад, ще се изправи срещу друг ветеран във втори кръг в лицето на бившия №8 Янко Типсаревич. Сърбинът влезе в схемата като "щастлив губещ" на мястото на Кей Нишикори. При нова победа за Ферер е възможен мач срещу по-младият му сънародник Пабло Кареньо Буста или Миша Зверев, които излизат един срещу друг в във втори кръг.

Може би най-голямата изненада до този момент в Синсинати поднесе Иво Карлович, който отстрани във втори кръг 8-мия поставен Жо-Вилфред Цонга. Хърватинът се наложи след 6:4, 7:6(9) и очаква Ник Кириос или Александън Долгополов, победили съответно Давид Гофен и Кевин Андерсън.

Карлович е потенциален съперник на Рафа Надал на четвъртфиналите, но преди това Надал трябва да премине през сито, в което са още Жил Мюлер и Алберт Рамос-Виньолас, както и е съперника му във втори кръг Ришар Гаске.