Габриел Донев е на полуфинал след уникален обрат

18-08-2017 21:04 | Tennis24.bg

Габриел Донев записа две страхотни победи в един ден и се класира на полуфинал на турнира в Истанбул (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

На четвъртфиналите Донев победи с 6:7(1), 6:3, 7:5 поставеният под №6 Фабрцио Орнаго (Италия) в мач продължил 3 часа и 1 минута. Габриел губеше с 0:5 в третата част, но успя да спечели седем поредни гейма, а с това и мача.

По-рано днес Донев победи с 6:2, 6:4 представителя на домакините Ченгиз Аксу за 99 минути. В първия кръг Габриел Донев елиминира и поставеният под №2 Франко Агаменоне от (Аржентина).

За място на финал Донев ще играе срещу поставеният под №7 Хуа Йънг (Китай), който е №500 в света. За класирането си на полуфинал Габриел Донев ще прибави 6 точки за световната ранглиста.

В турнира по двойки Радослав и Васил Шандарови се класираха на полуфинал. Българите победиха 4:6, 6:3, 11:9 представителите на домакините Ченгиз Акзу и Янки Ерел