Тийм усети съпротива, но се класира за III кръг

01-09-2017 08:16 | Николай Драганов

Световният №8 Доминик Тийм се класира за трети кръг на US Open след трудна победа над американския талант Тейлър Фриц. Австриецът беше на точка от влизане в пети сет, но в крайна сметка се наложи след 6:4, 6:4, 4:6, 7:5.

Доминик успя да се измъкне от ситуация 0:40 на свой сервис при 5:4 за съперника в четвъртия сет, а след като спаси подаването си на свой ред проби и стигна до успеха. Тийм спаси общо 16 от 18 точки за пробив в мача, който приключи за 2 часа и 50 минути.

"Резултатът беше 6:4, 6:4 и изглеждаше лесно, но изобщо не беше. Той не успя да реализира точка да пробив в първите два сета, но почти всеки мой гейм трябваше да обръщам от 0:30 или да се изправят пред точки за пробив. В третия сет успя. Като цяло не е никак лесно да се играе срещу него, той направи 83 точки, а аз - 84. Наистина тежък мач. Много съм щастлив, че не се наложи да играя пети сет", коментира Тийм след победата.

Австриецът е достигал поне до трети кръг при всичките си четири участия в основната схема в Ню Йорк и ще се опита да повтори най-доброто си представяне, като се класи за осминафиналите, а на пътя в трети кръг застава Адриан Манарино. Французинът се наложи с 6:3, 6:7(4), 6:1, 6:2 над Бьорн Фратанджело. До този момент Тийм има пет победи от пет мача срещу Манарино.

Своето впечатляващо представяне на US Open продължава Джон Милман, който отстрани Малек Джазири по пътя към най-доброто си представяне в Големия шлем. Следващият му съперник ще бъде Филип Колшрайбер. Германецът се наложи над Сантяго Жиралдо.

Напред след епичен петсетов сблъсък продължава Гаел Монфис. Французинът победи с 6:3, 6:7(3), 6:4, 2:6, 7:5 местния любимец Доналд Йънг. В друг петсетов трилър Давид Гофен измъкна победата от Гуидо Пея след 3:6, 7:6(5), 6:7(2), 7:6(3), 6:3.