Българите в мачове за оставане в Люксембург

15-09-2017 16:20 | Любомир Тодоров

Българските отбори по тенис на маса за мъже и жени ще играят за оставане в "Чалъндж" дивизията на Европейското първенство в Люксембург. Те допуснаха загуби и ще спорят за 29-ото място. Ако спечелят, националите запазват място.

Според националният селекционер Асен Асенов ръководството на европейския съюз обаче обмисля на следващото първенство на Стария континент да играят само 24 отбора, които се класират след квалификации.

При мъжете България отстъпи на Израел с 1-3. Петьо Кръстев победи Шимон Рабинович с 3:1 гейма в първия мач. След това обаче последваха загуби на Теодор Александров, Денислав Коджабашев и Кръстев.

В мача за оставане по-късно днес националите се изправят срещу състава на Ирландия в спор за 29-ото място в Европа.

При жените тенисистките ни загубиха с 2-3 от Словакия. В мача Калина Христова успя да вземе победа с 3:2 срещу Лучия Тришкова в третата среща. Веднага след това Мария Йовкова (на снимката) изравни общия резултата след 3:2 срещу Ева Юркова, въпреки че загуби първите два гейма. В петия мач Елица Замфирова обаче отстъпи с 0:3 на Татяна Кукулкова.

Българките ще играят срещу Дания за 29-ата позиция.