Мугуруса тръгна с двусетов успех

26-09-2017 18:01 | Любомир Тодоров

Световната номер едно Гарбине Мугуруса се класира за втория кръг на турнира на хард в Ухан, Китай.

Испанката преодоля Леся Цуренко от Украйна с 6:4, 6:4 за час и 45 минути игра в мач от вечерната сесия.

Шампионката от Уимбълдън поведе с 4:0 в първия сет. Цуренко върна единия пробив, но за повече не получи възможности. Във втората част Гарбине направи брейк за 2:1. В деветия гейм тя стигна до мачбол, но съперницата ѝ го отрази и взе подаването си за 4:5. Веднага след това родената в Каракас брюнетка сервираше за победата. Тя първо отрази точка за рибрейк, а след това рализира общо третата си възможност за спечелване на срещата.

Така Мугуруса продължава и защитата на първото си място в световната ранглиста. Шанс да я измести от върха има Каролина Плишкова, но за целта трябва да спечели титлата, а испанката да отпадне преди полуфиналите.

На осминафинал водачката в схемата се изправя срещу Магда Линет от Полша.

В друг двубой гъркинята Мария Сакари победи шампионката от Токио и №4 в Ухан Каролине Вожняцки със 7:5, 6:3.