Гофен е вече на четвъртфинал в Япония

Свързани новини
05-10-2017 12:00 | Любомир Тодоров

Четвъртият поставен в схемата на АТР 500 турнира в Токио Давид Гофен трябваше да играе повече от два часа, за да стигне до четвъртфиналите.

Белгиецът се наложи над Матю Ебдън от Австралия с обрат след 2:6, 7:5, 7:6(1). Първият сет беше за 139-ия в ранглистата Ебдън, който поведе с 5:0 и лесно приключи частта.

Във втората Гофен направи ранен пробив, но австралиецът го върна за 5:5. Веднага след това шампионът от Шънджън направи нов брейк и после изравни сетовете. В третата част Давид поведе с 5:2, но съперникът му стопи двата пробива аванс и доведе нещата до тайбрек. В него 26-годишният белгиец загуби първата точка, но спечели следващите седем.

За разлика от предишните си мачове Гофен не сервираше толкова успешно. Той завърши с 53 процента вкарано първо подаване и 69 процента спечелени точки при разиграването му. Освен това записа осем аса, но и седем двойни грешки.

Следващият съперник на белгиеца е Ришар Гаске. Французинът отстрани Йен-Хсун Лу от Тайван с 6:0, 7:6(5).

Третият поставен Милош Раонич от Канада се отказа след първия гейм срещу Юичи Сугита от Япония.