Безпощаден Рафа Надал (видео)

08-10-2017 16:17 | Станко Димов

Световният №1 Рафаел Надал спечели титлата от турнира на твърди кортове в Пекин, който е от категория АТР 500. На финала на надпреварата левичарят от Манакор даде само 3 гейма на опонента си Ник Кириос (Австралия) и го победи с 6:2, 6:1.

Срещата продължи 92 минути, в които Рафа осъществи 4 пробива и в същото време не загуби нито веднъж подаването си.

За Надал това е втора титла в Пекин. Той триумфира в надпреварата и през 2005-а, а освен това има и два загубени финала от Новак Джокович – 2013, 2015.

Общо от началото на сезона това е шести трофей за Надал, като със спечелените точки Матадора допълнително ще увеличи преднината си на върха на ранглистата пред втория Федерер на 2370 точки.  В кариерата си Рафа вече има 75 титли.

Любопитен е фактът, че Надал трябваше да спасява два мачбола още в първия си мач в Пекин през седмицата, но в крайна сметка остана непобеден в турнира и вече е в серия от 12 последователни победи на твърди кортове.

Следващата седмица испанецът ще участва в Шанхай, който е един от малкото „Мастърс 1000“ турнира, които липсва във витрината му.