Дел Потро спря Зверев в три сета

12-10-2017 10:58 | Любомир Тодоров

Поставеният под №16 Хуан Мартин дел Потро стигна до четвъртфиналите на Мастърс 1000 турнира в Шанхай на твърди кортове.

Аржентинецът отстрани третия в схемата Александер Зверев от Германия след 3:6, 7:6(5), 6:4 в двучасов двубой.

Мачът започна добре за Саша, който проби за 2:0 и до края на сета удържа преднината си. В следващата част и двамата сервираха безгрешно и логично се стигна до тайбрек. В него Дел Потро направи решителен минипробив за 6:4 точки и после изравни сетовете.

В заключителната част аржентинецът стигна до безценния брейк за 3:2 след грешка на Зверев, след което той строши невинната си ракета. До края Кулата от Тандил не позволи да бъде застигнат. В деветия гейм Делпо имаше два мачбола, отразени от съперника. След това, при 5:4 южноамериканецът сервираше за място на четвъртфиналите. Той поведе с 40:0 и успя при втората възможност.

Хуан Мартин завърши с 12 аса - 10 повече от Зверев. Дел Потро вкара 72 процента първи сервис и спечели 89 процента от точките при него.

Следващият съперник на южноамериканеца се определя в сблъсъка на Джон Иснър с Виктор Троицки.