Стоеви изпуснаха мачпойнт срещу двойка №1 на Европа

19-10-2017 16:23 | Любомир Тодоров

Бадминтонистките Габриела и Стефани Стоеви бяха много близо до голяма сензация. Българките имаха мачпойнт, който обаче не успяха да реализират срещу четвъртите в света и номер едно в Европа на двойки Камила Рютер Юл и Кристине Педерсен от Дания.

В крайна сметка сестри Стоеви отстъпиха на третите в схемата на турнира в Одензе, който е от най-високата категория "Уърлд Серииз Премиер" и с награден фонд 750 000 долара, след 75 минути игра с резултат 18:21, 21:14, 21:23 в повторение на финала на европейското първенство.

След като загубиха първия гейм 11-ите в света Габриела и Стефани заиграха на върха на възможностите си. Те направиха серия от шест поредни точки до 18:10 и след това изравниха частите.

В третата Юл и Педерсен поведоха от самото начало. Стоеви изравниха при 15:15, а след това хасковлийките поведоха с 19:17. Те отразиха мачпойнт на съперничките и сами имаха точка за спечелване на двубоя при 21:20. В крайна сметка опитните датчанки измъкнаха победата и са на четвъртфинал.

Габриела и Стефани Стоеви вземат 4320 точки за световната ранглиста.

На единично при жените Линда Зечири също отпадна на осминафиналите. Левичарката от София отстъпи на китайката Чен Юфей с 6:21, 14:21 след 27 минути на корта.