Каратанчева с нова победа в САЩ

25-10-2017 10:21 | Tennis24.bg

Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на турнира на твърди кортове в Мейкън (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара. Българката стартира с труден успех срещу представителката на домакините Аманда Анисимова с 6:4, 6:7(3), 6:3 след два часа и половина игра.

28-годишната софиянка направи серия от четири поредни гейма, за да вземе първия сет и поведе с 2:0 във втория, но в последствие Анисимова си върна пробива и спечели тайбрека, за да изравни резултата. Каратанчева все пак стигна до победата с решаващ пробив в осмия гейм на третата част.

Така тя заработи 1216 долара и 10 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 173-ото място. За място на четвъртфиналите Сесил ще срещне победителката от мача между номер 1 Франческа Скиавоне (Италия) и квалификантката Ашли Уейнхолд (САЩ).

Другата българка Елица Костова отпадна в първия кръг на сингъл след поражение Джейми Лоуб (САЩ) с 2:6, 2:6.

В надпреварата на двойки Костова и Улрике Ейкери (Норвегия) се класираха да четвъртфиналите след 6:2, 6:2 срещу участващите с "уайлд кард" представителки на домакините Катлин Дериенцо и Рашийда МакАдуу.