Кузманов отпадна след здрава битка

28-10-2017 07:17 | Любомир Тодоров

Националът Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на чалънджъра в Лима на клей, с награден фонд 50 000 долара.

В оспорван мач тръгналият от квалификациите българин отстъпи на петия поставен Марко Чекинато от Италия с 6:7(3), 3:6 след час и 42 минути игра.

В първата част Кузманов направи пробив и после го затвърди за 5:2. Още в следващия гейм пловдивчанинът имаше два сетбола, но ги пропиля, а после беше и пробит. В десетия гейм той имаше още една точка за спечелване на частта, но отново не успя. В последвалия тайбрек Чекинато беше по-стабилен.

Вторият сет беше открит с брейк на Мико. Съперникът го върна при 3:3, а след това направи още един пробив за 3:5 и после затвори мача.

Кузманов завърши без ас, но с четири двойни грешки. Той вкара 63 процента първи сервис и спечели също толкова процента точки при разиграването му.

Димитър взема 12 точки за световната ранглиста, където сега е на 411-ата позиция.