Мечтан дебют за Григор Димитров (снимки)

13-11-2017 18:22 | Tennis24.bg

Любомир Тодоров, пратеник на Tennis24.bg в Лондон

Григор Димитров дебютира по страхотен начин на финалите на АТР в Лондон. Най-добрият български тенисист се наложи с 2:1 сета над Доминик Тийм (Австрия), в отделните части 6:3, 5:7, 7:5 след два 2 часа и 20 минути игра. Вторият двубой в групата е тази вечер между Рафаел Надал и Давид Гофен.

ПОБЕДАТА НА ГРИГОР ДИМИТРОВ ПРЕЗ ОБЕКТИВА НА LAP.BG ВИЖТЕ ТУК!

Григор Димитров изигра безупречен първи сет, в който не позволи на Тийм да го затрудни, когато сервира. Българинът търпеливо изчаква своя момент и стигна до брейк за 4:2, след което нямаше никакъв проблем да вземе сета с 6:3 след 38 минути игра.

През втората част играта беше равностойна, като Григор първи стигна до брейкбол при 5:5. Българинът обаче не го реализира, след което беше наказан, защото в ответния гейм Тийм поведе с 40:0, след което направи пробив.

Драматична беше и последната част на двубоя. Григор проби за 4:3, след което при 5:4 сервираше за мача. Тийм обаче върна брейка за 5:5, след което отново българинът дръпна напред в резултата – 6:5 с пробив на нула.

Сервирайки втори път за мача Григор пропусна два мачбола, но при третия беше безупречен – 7:5 и първа победа на финалите в Лондон.