Томова и Костова продължават в Мелбърн

11-01-2018 07:16 | Любомир Тодоров

Виктория Томова и Елица Костова преодоляха първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия. Сесил Каратанчева отпадна. И трите играха по три сета.

Томова се справи с Марина Заневска от Белгия след 7:5, 6:7(2), 6:2. Първата ни ракета вече си осигури 20 точки за световната ранглиста.

Виктория за втори път играе в Мелбърн, като миналия сезон достигна до третия квалификационен кръг. Тя записа втора победа от два мача срещу Заневска.

Следващата съперничка на Томова, която е 140-а в света, е Евгения Родина. Рускинята е поставена под номер 2 в квалификациите, но има две загуби от Вики през 2016 г.

Костова победи американката Ейша Мохамед с 6:1, 3:6, 7:5. В решаващия трети сет българката проби в 11-ия гейм и после затвори при четвъртия си мачбол.

Във втория кръг на квалификациите Елица ще играе срещу чехкинята Дениса Алертова.

Третата българка в пресявките Сесил Каратанчева отпадна. Тя водеше с 5:2 в третия сет, но отстъпи на Ирина Бара от Румъния със 7:5, 3:6, 5:7.