Баутиста Агут пречупи Дел Потро на финала в Окланд
Роберто Баутиста Агут спечели титлата от турнира на твърди кортове в Оклънд (Нова Зеландия) с награден фонд от 500 хиляди долара. На финала испанецът победи трудно в три сета с 6:1, 4:6, 7:5 Хуан Мартин дел Потро.
Агут, който спечели шампионски трофей в Оклънд и през 2016 година, направи три пробива срещу Дел Потро в първата част, за да поведе в резултата.
Вторият сет предложи повече емоции на зрителите, а в десетия гейм аржентинецът проби своя противник, за да изравни резултата. В третата част Баутиста Агут спечели подаването на Хуан Мартин дел Потро за 6:5, след което сервира успешно за спечелване на двубоя, продължил повече от два часа.
Това е общо седмата титла на сингъл за 29-годишния Роберто Баутиста Агут, заемащ 21-во място в световната ранглиста.
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!
Категория: Голям Шлем
Място на провеждане: Мелбърн, Австралия
Настилка: Твърда
Награден фонд:
Official Website | Livescore