Мугуруса показа добра форма

16-01-2018 12:54 | Любомир Тодоров

Третата в схемата на Australian Open Гарбине Мугуруса се класира за втория кръг на турнира от Големия шлем в Мелбърн.

Испанката преодоля участващата с "уайлд кард" Джесика Понше от Франция с 6:4, 6:3 за час и 25 минути игра.
Мугуруса постигна четири пробива в срещата, а допусна един - във втория гейм на първия сет. Понше, за която това беше дебют в мач на такова високо ниво, е 256-а в ранглистата, но се представи достойно в срещата.

Следващата опонентка на шампионката от Уимбълдън е тайванката Хсие Су-Уей, която победи в странен мач китайката Жу Лин след 0:6, 6:0, 8:6.

В среща, продължила близо три часа, Андреа Петкович се наложи над №27 в схемата Петра Квитова от Чехия с 6:3, 4:6, 10:8.

Германката можеше да затвори мача и по-рано, но в заключителния гейм на втория сет пропиля цели осем точки за пробив.

В третата част поведе с 4:0, но чешката левичарка изравни за 4:4. В десетия гейм Петкович имаше три мачбола, но не успя. При 6:5 Квитова проби и сервираше за мача, но трепна и допусна рибрейк. Същата ситуация се повтори в 15-ия и 16-ия гейм. Накрая Андреа проби за 10:8 и сложи точка на спора.