Отново Димитров срещу Кириос

19-01-2018 13:38 | Любомир Тодоров

Ник Кириос ще бъде следващия съперник на Григор Димитров в неделя на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Двамата вече играха тази година в Бризбън.

Поставеният под №17 австралиец надделя над 15-ия в схемата Жо-Вилфред Цонга от Франция със 7:6(5), 4:6, 7:6(6), 7:6(5) след три часа и 20 минути игра в Мелбърн.

В първата част Кириос направи пробив за 2:1, но съперникът го върна при 3:3. В тайбрека тенисистът от Канбера поведе с 6:4 и затвори сета.

Във втория Цонга се наложи с брейк в петия гейм. В третата част Кириос спасе сетбол при 5:6 точки в тайбрека и после го спечели. И четвъртата част се реши в 13-и гейм. В него от 2:5 австралиецът стигна до мачбол и го реализира след топка в мрежата на съперника.

Победителят завърши с 54 печеливши удари, от които 28 бяха асове.

Григор води с 2-1 победи в преките двубои срещу Кириос. Той спечели в Маями през 2015 г. (7:6, 3:6, 7:6) и на финала в Синсинати през 2017 г. (6:3, 7:5). Ник взе срещата на полуфинала в Бризбън тази година на 6 януари след 3:6, 6:1, 6:4.