Марин Чилич на първи финал в Мелбърн

25-01-2018 12:56 | Любомир Тодоров

Шестият поставен Марин Чилич е на първия си финал на Откритото първенство на Австралия и общо трети в Големия шлем. 29-годишният хърватин спечели титлата на US Open през 2014-а и загуби на финала на Уимбълдън миналото лято.

Чилич преодоля отстранилия Григор Димитров британец Кайл Едмънд с 6:2, 7:6(4), 6:2 след два часа и 18 минути игра.

В първия сет след 2:2 Чилич спечели четири поредни гейма и така спечели частта. В нея хърватинът загуби само две точки на своя първи сервис.

Във втората част нямаше пробиви. Стигна се до тайбрек, в който Марин направи минипробив за 4:3 точки и не даде шанс на Едмънд да го настигне.

Чилич излезе напред с пробив за 2:1. В следващия гейм той успя да затвърди, въпреки че се премина през три равенства. Мръня направи нов брейк за 5:2 и сервираше за победата. Той поведе с 40:15 и затвори срещата с отличен сервис по диагонала.

Успехът изкачи Чилич на рекордното за него трето място в света . Той има вече актив от 4960 и измести Григор Димитров, който е с 4630 точки.

В другия полуфинал се срещат шампионът от 2017-а Роджър Федерер и Хьон Чун. Мачът е в петък от 10:30 часа наше време.