Гулбис първи си гарантира място в основната схема (снимки)

05-02-2018 13:19 | Станко Димов

Бившият №10 в света Ернестс Гулбис е първият, който премина успешно квалификациите на DIEMA XTRA Sofia Open. Във финалния втори кръг на пресявките, латвиецът победи категорично с 6:4. 6:1 водача в схемата Флориан Майер (Германия). Срещата се проведе на централния корт в „Арена Армеец“ и продължи само 54 минути.

ГАЛЕРИЯ ОТ ВТОРИЯ ДЕН НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ

Гулбис отмъкна първия сет след ключов пробив в десетия гейм. През втората част роденият в Рига атлет дръпна в резултата с 5:0 гейма, след което нямаше никакъв проблем да затвори мача. Победителят се отчете с 6 аса и 5 двойни грешки на сметката си.

Гулбис показа, че се намира в страхотно физическо състояние, след като вчера му се наложи да играе близо 3 часа в трилъра срещу италианеца Лоренцо Сонего.

Място в основната схема си заслужи и Мирза Башич (Босна и Херцеговина), който се наложи със 7:5, 6:4 над сънародника си Томислав Бъркич. Техният двубой продължи 82 минути.

По-късно днес ще станат известни и останалите тенисисти, които ще прескочат успешно квалификациите в София.