Касаткина спря Мугуруса в Дубай

23-02-2018 20:45 | Tennis24.bg

Дария Касаткина се класира за финала на турнира в Дубай с награден фонд 734 хиляди долара. 20-годишната рускиня победи с 3:6, 7:6 (11), 6:1 шампионката от Уимбълдън Гарбине Мугуруса.

Касаткина, която беше смятана за аутсайдер в полуфиналите, постигна първа победа в три срещи с бившата номер 1 в световната ранглиста Мугуруса.

Испанката проби един път руската тенисистка в първия сет, за да поведе в резултата, но Дария Касаткина се върна в мача след драматичен 18-минутен тайбрек и 13:11 във втората част. В решителния сет рускинята спечели на три пъти подаването на Мугуруса за крайната победа след 155 минути.

На финала Касаткина ще играе срещу защитаващата титлата си от миналия сезон Елина Свитолина. Поставената под номер 1 украинка победи в два сета с 6:3, 6:3 номер 6 в схемата Анжелик Кербер (Германия).