Труден, но сладък успех за Зверев в Акапулко

01-03-2018 09:20 | Николай Драганов

Поставеният под №2 в схемата Александър Зверев изигра неочаквано тежък мач, но все пак стигна до сладък успех над Петер Гойовчик с 7:6(6), 6:3 във втори кръг на турнира от сериите ATP 500 в Акапулко.

Саша спаси три сетбола в първата част срещу своя сънародник, но в крайна сметка се класира на четвъртфинал. Двамата се срещнаха във втори кръг и на Australian Open, когато Гойовчик успя да вземе сет и отново затрудни настощия световен №5.

Зверев, който направи фурор през миналия сезон, ще играе на първия си четвъртфинал през сезона, а негов съперник там ще бъде Райън Харисън, който успя да победи Диего Шварцман след 6:3, 5:7, 6:4.

В друг много оспорван двубой шестият поставен Хуан Мартин дел Потро беше подложен на истинско изпитание от испанския ветеран Давид Ферер. В мача между носителите на общ 47 ATP титли арженитнецът все пак стигна до успеха след 6:4, 4:6, 6:3.

С тази победа Дел Потро изравни баланса между двамата на 6:6 победи, а Ферер загуби шансове за пета титла от надпревараа в Акапулко. Испанецът е шампион в този турнир през 2010, 2011, 2012 и 2015 година. В следващия кръг Дел Потро ще се изправи срещу Доминик Тийм.