Преди 12 години: Федерер триумфира в Маями срещу сегашния си треньор (видео)
Преди 12 месеца Роджър Федерер покори Маями по време на своя победен поход след завръщането си на корта, донесло му още титлите от Australian Open и Индиън Уелс, а по-късно и титлата от Уимбълдън.
Роджър защити трофея в Мелбърн в началоо на този сезон, загуби финала в Индиън Уелс преди дни от Хуан Мартин дел Потро, а тази вечер започва защитата на трофея в Маями.
Но успехът през 2017-та не е единствен в кариерата на Маестрото в Кий Бискейн - това бе трета негова титла, като преди това за последно той бе печелил трофея през далечната 2006-та година.
Любопитна подробност е, че преди 12 години швейцарецът има за съперник на финала своя настоящ треньор Иван Любичич.
Към онзи момент турнирът все още се провежда във формат три от пет сета, а Роджър е шампион от миналата година, когато е победил Рафаел Надал. На финала Любичич оказва съпротива, но в крайна сметка губи с три тайбрека.
Припомнете си този двубой:
Мобилната версия на Tennis24.bg (m.tennis24.bg) може да видите ТУК!


Категория: ATP 250
Място на провеждане: Букурещ, Румъния
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Маракеш, Мароко
Настилка: Клей
Награден фонд: €622,850
Official Website | Livescore

Категория: ATP 250
Място на провеждане: Хюстън, САЩ
Настилка: Клей
Награден фонд: $710,735
Official Website | Livescore